Urząd skarbowy w Grudziądzu
w Nowym Dworze Mazowieckim
Szczecinie
Radomiu
Rybniku
Ostródzie
Przesnyszu
Środzie Wielkopolskiej
Gliwicach
Olkuszu
Iławie
Nowym Mieście Lubawskim
Augustowie
Serdecznie dziękujemy że to własnie Miłoszowi postanowili państwo pomóc przekazując podatek. Zdaję sobie sprawę że takich dzieci jak Miłosz są w Polsce tysiące. Tym bardziej jesteśmy wdzięczni że wybrali państwo właśnie nas.
Dzięki państwa ofiarności zdecydowaliśmy się na terapię eeg biofeedback. Okazało się że całkiem niedaleko 40 km stąd jest pani która się tym zajmuje. Wystawia faktury VAT więc koszty będziemy mogli pokryć z funduszy fundacji.
Jak narazie mamy na 16 takich sesji. Mamy jednak nadzieję że na subkonto dotrą jeszcze dalsze wpłaty i że długo nie będziemy musieli się martwić o pieniądze na ten cel.
Ale do rzeczy, co to jest ten biofeedback.
"EEG Biofeedback/ Neurofeedback jest metodą terapii opartej na technice komputerowej, umożliwiającej trening mózgu w celu poprawienia jego efektywności i uzyskania kontroli nad procesami fizjologicznymi zachodzącymi w naszym organiźmie, zwykle niedostępnymi dla naszej świadomości.
. Dzięki treningowi można nauczyć się panowania nad poszczególnymi funkcjami organizmu, kierowanymi przez autonomiczny układ nerwowy. Samoświadomość czynności życiowych pozwala na lepsze ich kontrolowanie, tak abyśmy wykorzystywali nasze możliwości w coraz większym stopniu.
Aparatura do EEG Biofeedback jest wzbogaconym o opcję treningową i przystawkę do sprzężenia zwrotnego aparatem EEG. Składa się z dwóch systemów EEG, dwóch monitorów dla terapeuty i dla pacjenta oraz komutatora (głowicy EEG z elektrodami). Terapeuta zakłada trenowanemu na głowę dwie lub więcej elektrod oraz dwie elektrody uszne.
Zasada działania EEG Biofeedback polega na komputerowej analizie zapisu EEG pacjenta, podłączonego poprzez elektrody do systemu. Pasma częstotliwości fal mózgowych są prezentowane liczbowo i graficznie na monitorze terapeuty.
Pacjent natomiast obserwuje na swoim monitorze przetworzone przez odpowiednie oprogramowanie „wideogry” - samochód, samolot, piłkę. Pacjent kontroluje przebieg „wideogry” wyłącznie poprzez swoje „myśli”.
Trenujący widzi czynność bioelektryczną swojego mózgu pod postacią samochodu, samolotu, bądź piłki, którymi kieruje (bez klawiatury) poprzez odpowiednią koncentrację umysłu na wykonywanym zadaniu. Polecenia, które w innych sytuacjach łączą się z ruchem rąk są tu odbierane bezpośrednio na poziomie mózgu. W tym czasie dzięki sprzężeniu zwrotnemu (drogą wzrokową, słuchową lub dotykiem) trenujący otrzymuje ciągłą informację o swoim aktualnym stanie i wynikach gry.
Terapeuta przy pomocy operatywnego warunkowania stymuluje pożądane i hamuje niepożądane pasma fal mózgowych, zależnie od klinicznych objawów i wzorców EEG, ocenionego przed i w czasie treningu. Podczas treningu terapeuta dostraja pożądane parametry fal mózgowych pacjenta, stymulując powstawanie nowych korzystnych wzorców lub hamując te niewłaściwe.
Celem treningu jest:
poprawa funkcjonowania pacjenta poprzez polepszenie czynności bioelektrycznej mózgu wraz z ukierunkowaniem i wzmocnieniem koncentracji uwagi
hamowanie stanów nadmiernego pobudzenia, stanów nadmiernego hamowania lub obu równocześnie.
Wskazania do treningów:
EEG Biofeedback polecane jest wszystkim, niezależnie od wieku - zdrowym i aktywnym oraz posiadającym pewne deficyty.
Szczególne wskazania:
Zespół nadpobudliwości psychoruchowej (ADD, ADHD)
Zaburzenia ze spektrum autyzmu (Autyzm, Zespół Aspergera)
Zaburzenia mowy (jąkanie, opóźniony rozwój mowy)
Zaburzenia emocjonalne (lękowe, nerwice)
Zaburzenia zachowania (agresja)
Zaburzenia snu
Pourazowe i poudarowe uszkodzenia mózgu
Trudności szkolne
Padaczki
Przewlekłe bóle głowy
Efekty treningów EEG Biofeedback:
Ogólne polepszenie funkcjonowania intelektualnego
Dostarczanie energii do wydajnego funkcjonowania
Polepszenie koncentracji
Doskonalenie umiejętności komunikacyjnych
Kształtowanie postawy ciała, koordynacji ruchowej, orientacji przestrzennej przez zmysł równowagi
Poprawa stanów emocjonalnych - redukcja stresu, rozwój kreatywności, wzrost pewności siebie, pobudzenie motywacji, niwelacja stanów lękowych oraz zwiększenie samokontroli emocjonalnej"
W duzym skrócie dzieki tej terapii Miłosz nauczy się koncentracji, powinien się wyciszyć uspokoić i duzo lepiej dzieki temu funkcjonować. Przyznam szczerze że rozmawiałam z Kilkoma mamami na ten temat i są bardzo zadowolone.
Minusem jest cena i długość stosowania terapii. Jednakże pieniądze uzbierane w tym roku podatkowym chcielibysmy dobrze spożytkować, Mamy nadzieje na długofalowy pozytywny efekt tej metody.
Mam nadzieję że Miłoszowi się spodoba, bo wizja tych eletrod jest dla mnie trochę stresująca. Ale kto wie, do Johansena przywykł ta bardzo że sam prosi o słuchawki.
Jest jakaś dolna granica wieku? Jakoś nie wyobrażam sobie mojej Agatki na tego typu zajęciach, choć nad koncentracja uwagi chętnie bym popracowała :-)
OdpowiedzUsuńPozdrawiam i życzę jak najlepszych efektów! Czekam na relację!
z tego co czytałam to można już od 2 r zycia. Miłoszek bardzo lubi "gapić się" na ekran komputera i ogladać jeżdzące samochodziki więc liczę że mu się to spodoba, rzecz jasna ze są tez inne motywy komputerowe ale u nas w grę wchodzą chyba tylko wyścigi samochodowe.
UsuńWgapiać się w ekran i Agatka uwielbia, tylko nie wiem czy załapałaby tę zależność: myślę to "jedzie, leci" itp.
UsuńMyśle że nie doceniasz swojej córki
UsuńDoceniam, doceniam!
UsuńSuper, że już znacie chociaż część wpłat z 1%, my musimy jeszcze troszkę poczekać ;) Powodzenia w rozpoczęciu nowej terapii, oby przyniosła oczekiwane efekty!
OdpowiedzUsuńCzasem nie wiem czy to takie dobre takie prztykanie po trochę, to stresujące. Chyba wolalabym jednorazowo poznać kwotę i dziekuje
Usuń